O Dzematu

© – Imam:                       Mirsad ef. Huseljic     720-505-8270          imam@bekcc.org

© – Predsjednik:             Nihad Poljakovic        720-505-8270          nihad@bekcc.org

© – Podpredsjednik:       Ademir Ceric              720-505-8270          ademir@bekcc.org

© – Sekretar:                  Saib Redzic                720-505-8270          sekretar@bekcc.org

© – Blagajnik:                 Sedin Omeragic          720-505-8270          blagajnik@bekcc.org

© – Webmaster                                                                                  webmaster@bekcc.org

***************************************************************************************
Nas plan je da i dalje vrsimo promociju interesa naseg Dzemata, clanova i zajednice u cjelini. Mi ce mo nastojati da prevazidjemo razlike i upoznamo javnost naseg kulturnog bogatstva.

Program Dzemata

1). Dzuma Namaz – Svakog petka.
2). Jacija Namaz – Cetvrtak, Petak, Subota i Nedjelja
3). Vjerska Pouka za djecu – Svake Subote i Nedjelje 10:00am – 1:00pm
4). Jacija i Teravih Namaz u toku mjeseca Ramazana
5). Bajramski i Kurban-Bajramski Namazi
6). Predavanja za odrasle “VAZ” poslije Jacije Namaza, ljeti izmedju Aksam i Jacije Namaza.
7). Dzenaza

Dzemat planira osnovati
1). Hor Ilahija i Kasida
2). Folklor
3). Odrzavanje Raznih Tribina
4). Bajramska Sijela
5). Sportske Aktivnosti
6). Vjencanja
7). Mevludi
Zadaci ovog Dzemata su da poveca broj populacije od sveopceg interesa. Nadamo se, ako Bog da, uz nove clanove da ce mo biti u mogucnosti da rastemo i da se prosirivamo. Mi naravno zelimo da svi zajedno uzivamo u radu na nasim projektima. Uz razvijanje medjusobnog povjerenja i prijateljstva,nas Dzemat ce biti jos jaci.

–Vazni dzematski datumi i dogadjaji–

– Odrzana PRVA osnivacka skupstina Dzemata – Juni 28 2008
– Dzemat je registrovan – July 11 2008
– Pronadjen prvi prostor – July 22 2008
– Potpisan ugovor o zakupu prostora August 1 2008
– Prva Dzuma se klanjala August 8 2008
– Prva vjerska pouka za djecu se odrzala August 10 2008
– Prvo predavanje za odrasle “VAZ” odrzao se: August 10 2008
-Kupili Objekat za buduce Dzamijske prostorije – Juni 08 2011

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress